© SONNENTOR
PŘÍBĚH SONNENTORU

Naše filozofie

Věříme, že pouze udržitelné podnikání má budoucnost. Proto od samotného začátku SONNENTOR staví na pevných základech. Jaké hodnoty vyznáváme a za jakými cíli kráčíme?

„Jsme průkopníci ve výrobě kvalitních bioproduktů v oblasti bylin, čajů a koření. Pracujeme s ohledem k životnímu prostředí a s respektem vůči lidem. Snažíme se inspirovat ostatní a měnit svět k lepšímu. Podnikáme zodpovědně, a díky tomu můžeme do každého domova přinášet zdraví, pohodu a radost.“

© SONNENTOR

UDRŽITELNOST

Věříme, že pouze udržitelné podnikání má budoucnost. Proto od samotného začátku SONNENTOR staví na pevných základech. Pracujeme s ohledem k životnímu prostředí, volíme lokálnost, kompostovatelnost a zakládáme si na zdravém selském rozumu.  Udržitelnost dává našemu podnikání smysl, nevnímáme ji však jako „něco módního“, být „bio“ je pro nás přirozenou součástí, děláme to již více než čtvrt století. Souladem s přirozeným koloběhem chceme inspirovat také okolí a ukázat, že se zkrátka dá podnikat jinak.

FÉROVOST

Podnikáme férově a narovinu jednáme s pěstiteli, dodavateli, obchodními partnery i zákazníky. Každý z nich je totiž nedílnou součástí příběhu SONNENTORU. Řídíme se zásadami direct trade, přímého obchodu. Pěstitelé dostávají za svou surovinu poctivě zaplaceno, pravidelně se s nimi setkáváme. Jsme si vědomi toho, že trvalé vazby vystavěné na vzájemné důvěře a respektu tvoří základ dobře fungujícího podnikání.

Jsme hrdí na naše transparentní podnikání, proto se nebojíme ukázat našim zákazníkům a návštěvníkům, jak se naše produkty vyrábí. I proto jsme zavedli turistický projekt Bylinkový ráj, abychom s nimi sdíleli, jak může udržitelný podnik fungovat.

ODVAHA DĚLAT VĚCI JINAK DÁVÁ NADĚJI, ŽE NAŠE SPOLEČNOST BUDE LEPŠÍ. SVĚT, VE KTERÉM ŽIJEME, PŘECE SPOLUVYTVÁŘÍME SVÝM ROZHODOVÁNÍM A JEDNÁNÍM.  #PODNIKAMEJINAK

RODINA

Stejně jako se chováme férově směrem ven, tak se snažíme o harmonické soužití i uvnitř firmy. Jednáme mezi sebou bez přetvářek a tajností. Víme, že otevřenost a přátelská atmosféra je základem pro příjemné pracovní prostředí. Jsme v jistém smyslu rodinou, spojuje nás nadšení pro byliny, smysl pro udržitelnost a zájem o přírodu. Sdílíme společné hodnoty, a to je naším základem pro dobře sehraný tým. Těšíme se spolu z pokroků a dokážeme se vzájemně podpořit, když nejde vše tak, jak bychom chtěli. Trávíme spolu čas nejen jako kolegové, ale také jako kamarádi. Ať už během firemního dne, nohejbalových zápasů nebo třeba grilovačky v rámci tábora pro děti zaměstnanců.

Snažíme se najít rovnováhu mezi prací a vlastní rodinou, vzájemně se respektovat a poskytovat dostatek prostoru pro volný čas. Díky částečným úvazkům nachází uplatnění i maminky menších dětí a v rámci studentských stáží pořádaných během léta se do firmy podívají i mladé otevřené hlavičky, které mnohdy přinesou řadu zajímavých podnětů.

RADOST

Radost je ústředním slovem SONNENTORU. Najdete ji v našem mottu, na stěnách firmy, na čajových krabičkách i ve tvářích našich spolupracovníků. Nejde o nacvičené úsměvy a hezkou „slupku“, my naší prací opravdu žijeme. Radost je zkrátka naší vnitřní motivací, která nás žene vpřed. Díky příjemnému pracovnímu prostředí totiž může vznikat radost přímo v každém z nás. Je to lidskost, pohoda, férový přístup. Pozdravení a pár slov u šálku ranního čaje či kávy, sdílení drobných úspěchů i úplně běžných okamžiků. Spokojenost spolupracovníků, dnes také známá pod módním spojením „štěstí v práci“, je základem. Protože mít radost, je rozdávat radost. Aby mohla dál růst a šířit se světem. 

Ringelblume | © SONNENTOR
Melisse Sonnentor | © SONNENTOR

inovace

Sázíme na ruční práci a úctu k tradici, vycházíme z moudrosti našich předků. Přesto jsme si vědomi toho, že bez moderních technologií a inovací to prostě nejde. Hledáme proto „zlaté střední cesty“ mezi pokrokem a tradičními postupy, snažíme se neustále zlepšovat a vpřed nás žene motivace tvořit, vymýšlet a objevovat. Každý rok přicházíme s řadou nových produktů, které odráží trendy ve světě čajů a koření. Naším snem je dosáhnout plně kompostovatelných produktů a uzavřít tak koloběh přírody, stát se bezodpadovou firmou. Svým podnikáním chceme být inspirací ostatním, příkladem, že zlepšování nemusí být na úkor přírody nebo zaměstnanců. Byli jsme průkopníky ekologického zemědělství u nás, jsme jimi nejen díky aktivní práci na snižování energetické náročnosti a chceme jimi zůstat i v budoucnu.

DÍKY NAŠIM HODNOTÁM VZNIKAJÍ KRÁSNÉ A KVALITNÍ PRODUKTY, KTERÉ JSOU VÍC NEŽ KRABIČKA ČAJE.     #TADYROSTERADOST